Sağlık Sigortaları

Sağlık sigortaları; 

•    Özel Sağlık Sigortası (ÖSS)

•    Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS)

•    Yabancı Sağlık Sigortası (YSS)

•    Seyahat Sağlık Sigortası (SSS) olarak hizmetinize sunulmaktadır. 

•    Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Çeşitli etkenlerden ötürü sağlığınızda meydana gelebilecek sorunların tedavisini, kapsamlı bakımınızı ve çeşitli farklı hizmetlerden yararlanmanızı sağlayan sigorta Özel Sağlık Sigortası'dır. Hakan ABAYGİL Sigorta Acenteliği Hizmetleri Limited Şirketimizin acentelik hizmetini vermekte olduğu sigorta şirketlerinin, güvencesi ile çeşitli Özel Sağlık Sigortası paketleri arasından ihtiyaçlarınıza yönelik olanı tercih ederek geleceğinizle ilgili önemli bir sağlık planlamasına sahip olabilirsiniz. Paketler içerisinde yer alan yatarak tedavi, doktor muayenesi ve ilaç tedavisi, gebelik takip giderleri, yurt dışı yatarak tedavi ve yurt dışı ayakta tedavi hizmetlerini istediğiniz gibi yöneterek sağlık sigortanız kapsamına dahil edebilirsiniz. Gerekli durumlarda normal şartlarda ödeyeceğiniz sağlık giderlerinin çok daha altında bir maliyet ile tedavilerinizi en kaliteli hizmetlerle gerçekleştirirsiniz.

Özel şartlar bölümünde farklılık gösterebilen, hizmet dahilinde sunulan farklı sigorta paketlerinin sahip olduğu farklı özellikleri dikkate alarak size en uygun sigorta planlamasını tercih edebilirsiniz. Birçok sağlık kuruluşundan hiç ödeme yapmadan veya oldukça az miktarlar ödeyerek ihtiyacınız olan tedaviyi alırsınız. Hizmet bedeli oldukça yüksek olan ciddi tedaviler için ek ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Maddi ve manevi açıdan sağlığınız ile ilgili tüm konuların ayrıntılı olarak planlanması, sağlık riskleri ile başarılı bir şekilde mücadele etmenizi sağlar. Kendiniz, eşiniz, çocuklarınız ve sevdiklerinizin sağlığını en uygun teminat ve avantajlı fiyatlarla doğru poliçeyi tercih etmeniz için uzman kadromuz ile bir telefon kadar yakınındayız.

Neden Özel Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Her bütçeye uygun birbirinden farklı seçenek ve kapsamları bulunan özel sağlık sigortası, hayattaki en önemli konu olan sağlığınızı garanti altına almanız için yaptırmanız gereken bir sigorta türüdür. Geleceğinize bir yatırım olarak sizin ve sevdiklerinizin yaptırması gerekli olan bu sigorta sayesinde olası tüm sorunlara karşı tedbir almış olursunuz. Özel Sağlık Sigortası kaliteli bir sağlık hizmetinden faydalanmanızı sağlar. Çeşitli sebeplerden ötürü karşı karşıya gelebileceğiniz sağlık sorunlarına hiç vakit kaybetmeden çözüm bulmak ve etkili tedavi süreçlerinden geçerek kısa sürede sağlığınıza kavuşmak için Özel Sağlık Sigortası edinmeniz önemlidir.

•    Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ya da TSS nedir sorusuna verilebilecek en doğru cevap, özel sağlık sigortasından çok daha uygun bir prim ile SGK anlaşmalı özel hastanelerde tedavi imkanına sahip olmanızı sağlayan bir özel sağlık sigortası ürünüdür. Peki, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ne işe yarar? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK anlaşmalı özel hastanelerde sadece devlet tarafından alınan 15 TL ek ücret (katkı payın) ödeyerek tedavi olmanızı sağlayan bir sigorta türüdür. TSS, yatarak ve ayakta tedavi teminatlı ve sadece yatarak teminatlı olarak iki farklı poliçe sunar.

Sizin ve ailenizin sağlığı için en iyisi tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmaktır.

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırarak SGK ile ulaşabildiğiniz genel sağlık hizmetlerinden daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası avantajları sayesinde SGK anlaşması bulunan özel hastanelerde ve sağlık kurumlarında fark ücreti ödemeden sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası faydaları arasında Asistans hizmetler de yer alır. Sağlığım Tamam Sigortası yaptırarak Check-Up, Diş Bakım Paketi, Psikolojik Danışmanlık, Diyetisyen hizmetlerinden yılda bir kez ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Ayrıca TSS’li olmanız halinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası vergi indirimi sayesinde; ödediğiniz primleri, aylık gelirinizin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak koşuluyla gelir vergisi matrahınızdan düşebilirsiniz.

•    Yabancı Sağlık Sigortası Nedir?

Ülkemizde ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu kimselerin; 10/05/2016 tarih ve 16 sayılı vize ve İkamet Taleplerinde Yaptırılacak Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge’de belirlenen asgari şartları gereğince ikamet izni talebinde bulunan kişiler için oluşturulmuş poliçedir.

Yabancı Sağlık Sigortası Neler Sunuyor?

Ürün ana teminat olarak Yatarak Tedavi ve Ayakta Tedavi olmak üzere 2 ana bölümden oluşmaktadır:

Yatarak tedaviler; anlaşmalı kurumlarında limitsiz tedavi imkanı, anlaşması olmayan  kurumlarda ise sigortalının tedavi sürecinde belirli oranlarda hastane ücretine katılımlıdır.

Ayakta tedaviler  anlaşmalı ve anlaşmasız kurumlarında tedavi sürecinde belirli oranlarda hastane ücretine katılımlıdır.

Salgın Hastalıklar

Covid-19 ve gelecekte yaşanabilecek tüm salgın hastalıklar hiçbir ekstra ücret ödemeden, tamamen ve kalıcı olarak poliçe kapsamındadır.

•    Seyehat Sağlık Sigortaları

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası

Tatiller ya da iş seyahatleri, yeni yerleri keşfetmek, yeni insanlarla tanışmak için fırsatlar sunar. Ancak beklenmedik sorunlar ve kazalar, güzel yolculukların tatsız birer anıya dönüşmesine neden olabilir. Hem kendiniz hem de aileniz için yurt dışı seyahatlerinizin üstesinden kolaylıkla gelinen sorunlar ve huzurlu anılarla anılan zamanlar olması için siz de güvencenizi hazırlayabilirsiniz. Tatillerinizde başınıza gelmesini istemeyeceğiniz ancak olası risklere, kazalara, sakatlanma ve hastalıklara karşı teminat oluşturabilirsiniz. Hem riskli durumlarda başvuracağınız bir poliçe sağlayan hem de seyahat bütçenizi aşmamanız için size yardımcı olan, evinize huzur içinde dönebilmeniz için destek sağlayan yurt dışı sigortalarını yaptırabilirsiniz.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, standart yurt içi kapsamının yanında, yurt dışında ihtiyaç duyabileceğiniz bazı servisleri de içerir. Gittiğiniz herhangi bir ülkede hastalanabilir, kaza geçirebilir, acil tıbbi yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Tedavi giderleri, o ülkenin ekonomisine, sağlık hizmetlerinin maliyetine, gittiğiniz hastaneye göre değişiklik gösterir. Kaza veya hastalık durumunda bunları hesap etmek neredeyse imkansızdır. Hesaplarla vakit kaybetmekten ve seyahat bütçenizi aşmamak için tetkiklerden sakınmak hayati sorunlara neden olabilir. Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası sizi mali birçok sıkıntıdan kurtarır. Üstelik ülkenize, evinize konforla ve güvenle dönmeniz için de gerekli desteği sağlar. Sigortanın kapsamı poliçeye göre değişiklik gösterse veya birçok farklı Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası çeşidi bulunsa da bu maddeler standart teminatlar arasındadır.

Neden Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Eğer Schengen ülkelerine iş veya tatil için seyahat edecekseniz, yurt dışı seyahat sağlık sigortası zorunlu kalemler arasında yer alır. Çok cüzi fiyatlarla seyahatinizi sağlık sigortası ile tamamlayabilir ve güvenle yolculuğa çıkabilirsiniz. Avrupa ülkelerinin yanı sıra başka ülkeler de, ülkelerine giriş için gerekli vize işlemleri sırasında sağlık sigortası isteyebilir. Eğer vize evrakları içinde yurt dışı seyahat sağlık sigortası yazıyorsa poliçenizi hazırlatmalısınız. Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, sizin gönül rahatlığıyla yolculuk etmenizi sağlar. Özellikle sık sık yurt dışına çıkan biriyseniz, sağlık sistemlerinin ne kadar farklı olduğunu, herhangi bir problem halinde bürokratik sorunlarla karşılaşmanın işlerinizi ne kadar zorlaştırabileceğini fark edebilirsiniz. Seyahat sigortası sizi olası riskler altında, bazı problemlerden kurtarır. Size destek olan, yalnızca başvurunuz halinde hemen devreye girerek, acil işlemler sonrası ülkenize rahatlıkla dönmenizi sağlayan poliçeniz kendinizi güvende hissetmeniz için gereklidir. Bilmediğiniz bir ülkeden kendi topraklarınıza, vatandaşı olduğunuz ülkeye, bildiğiniz bir sisteme gelene kadar sigortanız sayesinde karşılaştığınız problemleri kolaylıkla aşabilirsiniz. Hastalık ve kaza gibi anlarda yanınızda sevdiklerinizin olmasını, ailenizin bulunmasını isteyebilirsiniz. Bazı sigortalar, aile yakınlarının da seyahatlerini teminat altına alabilir. Seyahat esnasında başınıza gelebilecek hastalık veya kaza nedeniyle uçak biletiniz yanabilir, seyahat tarihiniz değişebilir, aile üyelerinin konaklayacağı yerin maliyetleri sizi düşündürebilir. Oysa genişletilen yurt dışı seyahat sağlık sigortası paketleri bu ek maliyetleri de kapsam içine alarak size rahat bir nefes aldırır.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası paketlerinin içerikleri değişebilir. Farklı sigorta şirketleri, farklı ihtiyaçlara göre yeni paketler hazırlar. Ancak genellile tıbbı bilgi ve danışmanlık hizmetleri, ayakta ve yatarak tıbbi tedaviler, sigortalının tıbbi nedenlerle nakli ve seyahati, sigortalının vefatı halinde tıbbi şartlara uygun olarak nakli standart poliçelerde yer alır, teminatlandırılır. Paketlerde ekstra olarak acil diş teminatı, refakatçi nakli, refakatçi yakının konaklama giderleri, kişisel eşyaların ikamesi, gerekli ilaçların sevki, refakat edilemeyen çocukların geri dönüşü, tedavi sonrası ikametgaha geri dönüşün sağlanması, overbooking veya aktarmalı uçuşun iptali / kaçırılması nedeniyle gecikme, sigortalının vefatı halinde aile fertlerinin dönüşü, sigortalı yakınının sağlık durumunun izlenmesi, acil mesajların iletilmesi, idari asistanlık, bagaj işlemleri, hukuki yardım, kefalet için avans ödeme kalemleri de teminatlar arasında yer alabilir. Böylelikle sigortalı herhangi bir sorunda kendisinin, işlerinin, bagajlarının güvenliğinden emin olabilir. Tam koruma sunan geniş kapsamlı paketlerin yanında standart paketler de acil durumlar için son derece kullanışlı ve yardımcıdır.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Beni Hangi Risklere Karşı Korur?

Sigorta, yurt dışına seyahat eden sigortalıları kapsar. Sigortalılar seyahatleri esnasında karşılaşabilecekleri sağlık risklerine karşı özel bir teminata sahip olur. Özel sigorta türü olan yurt dışı seyahat sağlık sigortası, seyahat sırasında poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelen bir kaza durumunda devreye girer. Poliçeler kapsamındaki riskler arasında önceden mevcut olan bir duruma bağlı hastalıklar yer almaz. Planlanan seyahat süresi dışında meydana gelen rahatsızlıklar seyahat sigortası kapsamında bulunmaz. Sigorta, ülke sınırlarından çıkıldığı an başlar ve ülke sınırlarına girildiğinde, bir sonraki seyahate kadar sona erer. Hastalanma, yaralanma, ameliyat, tedavi masrafları, ilaçlar poliçe limitleri dahilinde kapsam içindedir. Sigorta sizleri herhangi bir kaza veya hastalık durumundaki genel riskler ile COVID-19 da dahil olacak şekilde tüm pandemik hastalıklara karşı teminat altına alır. Sigortalı, tıbbi durumuna uygun olan nakil aracıyla en yakın sağlık kurumuna ulaştırılır, tedavi için gerekli ekipman yoksa nakledilir ve tedavisi gerçekleştirilir. Poliçe, yurt dışındaki riskler altında vefat eden kişilerin de cenazelerinin ülkeye ulaştırılması konusunda yardımcıdır. Herhangi bir doğal afet sonucu oluşan zararlar, savaş ve isyan durumlarında alınan hasarlar, terör eylemleri, nükleer maddeler ile sabotaj girişimleri sonucu alınan yaralar, örgüt harekatlarının sonuçları, sigortalının bile bile kendini tehlikeye maruz bıraktığı haller, kasıtlı hareketler, tıbbi reçete dışında alınan alkol, uyuşturucu kullanımı sonrası oluşan patolojik durumlar, doğuştan gelen hastalıklar, intiharlar, psikolojik rahatsızlıklar, spor sonucu oluşan durumlar, yolcu taşıma yetkisi bulunmayan bir hava taşıtının kullanılması, motosiklet kullanımı ve suda boğulmalar karşılanan riskler arasında yer almaz.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Yurt dışı seyahat sağlık sigortaları Türkiye'de ikamet eden kişilerce yaptırılabilir. Sigortalı belli bölgeleri seçerek sigortasının geçerliliğini belirler. Sigorta süresi boyunca geçerlilik alanları hakkında değişiklik yapılmaz. Sigortanın kapsayabileceği ilk bölge Avrupa ve Schengen ülkeleri, ikinci bölge ise Avrupa ve Schengen dahil tüm dünya ülkeleridir. Kişiler seyahat ettikleri ve edecekleri ülkeleri göz önüne alarak diledikleri paket üzerinden poliçe oluşturabilir. Sigortanın geçerliliği için tarihler ve saatler pasaport hareketleri baz alınarak belirlenir. Türkiye sınırlarından çıkış yapıldığı an sigorta poliçesi geçerlidir. Eğer paket dahilinde olmayan bir ülkeye yolculuk ediliyorsa sigorta devre dışıdır.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırmak Zorunlu mu?

Seyahate çıkacak pek çok kişi aynı soruyu sorar. Seyahat sigortasının zorunluluğu ise gidilecek ülkeye bağlıdır. Bazı ülkelerin vize veya ülkeye giriş için talep ettiği evraklar arasında sigorta poliçesi de bulunur. Bazı ükelerse yurt dışı seyahat sağlık sigortası istemez. Schengen üyesi Avrupa ülkelerinin vize için talep ettiği evraklar arasında yurt dışı seyahat sağlık sigortası da yer alır. Sigortanın zorunlu olup olmadığını ülke tarafından istenen belgelere bakarak öğrenebilirsiniz. Yine de zorunlu olmamasına rağmen seyahat sigortası yaptırarak kendinizi daha güvende hissetmek isteyebilirsiniz. Cüzi fiyatlarla yaptırılabilen yurt dışı seyahat paketleri ile seyahatiniz esnasında başınıza gelebilecek hastalıklarda, kazalarda güvence oluşturabilir ve bu güvenle yola çıkabilirsiniz.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası paketlerini ülke dışında alacağınız eğitimler süresince, iş seyahatlerinde, tatillerde rahatlıkla yaptırabilir, güvenle kullanabilirsiniz. Hem konforunuzu garanti eden hem de olası risklere karşı size en kolay çözümleri vadeden yurt dışı sigortalarını inceleyerek dilediğiniz poliçeyi hemen yaptırabilirsiniz.

Image

© 2024 Tüm Hakları Saklıdır Abaygil Sigorta